Vinný lístek
Ty nejchutnější Česká i světová vína

ŠUMIVÁ VÍNA | SPARKLING WINES

PROSECCO CONEGLIANO DOCG BRUT - SEI UNO BELLENDA 0,75l

kvašení tradiční metodou - v láhvi

oblast Valdobbiadene /Conegliano - Itálie

584 Kč

PROSECCO VALDOBBIADENE DOCG BRUT -RIVE DE RUA BEPIN DE ETO 0,75l 

oblast Valdobbiadene /Conegliano - Itálie

645 Kč

SPUMANTE BOLLICINE DI EXTRA DRY NANI RIZZI 0,75l 

oblast Valdobbiadene /Conegliano - Itálie

410 Kč

PROSECCO D.O.C. TREVISO SPAGO BEDIN 0,75l

oblast Treviso - Itálie

339 Kč

SPUMANTE BRUT MILESIMATO ROSÉ BEPIN DE ETO 0,75l   

oblast Valdobbiadene /Conegliano - Itálie

595 Kč

BÍLÁ VÍNA | WHITE WINE

ČESKÁ | CZECH

tramín červený 0,75l zemské / country wine suché / dry

Výrazně aromatické víno s nevtíravou vůní připomínající vůni růží a sušených fíků. Svou nezaměnitelnou kořenitou chutí zanechává dlouhý příjemný dojem.

...

Very aromatic wine with unobtrusive fragrance of roses and dried figs. Its unmistakable spiciness in taste leave long and nice.

Vinařství Krist, Milotice

335 Kč

pálava 0,75l 

zemské / country wine polosladké / semi sweet

Víno zlatožluté barvy s typickou vůní připomínající čajovou růži, citrusovou kůru a liči. V chuti můžeme exotické ovoce. Víno je plné, jemně kořeněné s příjemným obsahem kyselin

....

The wine of gold-yellow colour with typical aroma reminding a tea rose, lemon peel and lychee. The taste is fruity, with tones of tropical fruit. The wine is full-bodied, slightly spicy with pleasant acids content.

Vinařství Přítluky 

345 Kč

rulandské šedé 0,75l 

zemské / country wine suché / dry

Velice oblíbená odrůda jak u nás, tak na severu Itálie. Vůně je ovocná a velice podléhavá. Chuť vína je svěží, lehčího typu a lehkou násládlostí v závěru.

...

These grapes are popular in Czech Rep. and in Italy too. The fragrance is fruity and very pleasant. The taste is fresh, light with a touch of residual sugar in the aftertaste.

Vinařství Sedlák, V. Bílovice 

345 Kč

sauvignon 0,75l 

zemské / country wine suché / dry

Víno má třpytivou zlatožlutou barvu , aroma citrusu a melounu s jemnou květinovou stopou. Chuť je sytá a pikantní.

...

Wine have goldyellow colour, aroma comes from citrus and melony with soft flower smell taste is replete and spice.

345 Kč

ryzlink vlašský 0,75l 

kabinet / cabinet suché / dry

Žlutozelené víno s minerální až jemně zemitou vůní a chutí připomínající zelené jablko. Chuť je kulatá s vyváženým obsahem kyselin a cukrů.

...

Yellow-green wine with mineral and slightly earthy aroma and taste reminiscent of green apple. The taste is round with a balanced acidity and sugars.

375 Kč

chardonnay barrique 0,75l

pozdní sběr late harvest suché / dry

Víno má světle zlatou barvu. Vůně je svěží po citrusech a tropickém ovoci. Harmonická plná chuť, kde dominuje sladké ovoce, meruňky a ananas společně s jemnými tóny vanilky a koření.

...

The wine has a pale yellow color. The scent is fresh citrus and tropical fruits. Harmonic full of flavor, which is dominated by sweet fruit, apricot and pineapple together with subtle hints of vanilla and spices.

Moravíno Valtice 

435 Kč

ITALSKÁ | ITALY

pinot grigio (rulandské šedé) venezia doc 0,75l

icastelli, veneto suché / dry

Bílé suché víno jemně nažloutlé barvy se zelenými odlesky. Aroma připomíná tropické ovoce s jemným nádechem broskví. Chuť je lahodná s harmonicky vyváženým obsahem kyselin a bezcukerných extraktů. Dochuť je lehce máslová.

...

White, dry wine with slightly yellowish colour and greenish nuances. The fragrance reminds a tropical fruit with tint of peach. The taste is delicious with harmonically balanced acids and sugar-free extracts. The aftertaste is slightly buttery.

375 Kč

gavi docg ernesto picollo 0,75l

piemonte suché / dry

Výrazné, suché a svěží Gavi di Gavi lze považovat za nejvýznamnější bílé víno z oblasti Piemonte. Světlá nazelenalá barva, vůně zralého bílého ovoce, třešní, jablek s jemnými tóny koření a vanilky.

...

Significant, dry and fresh Gavi di Gavi could be considered as the best white wine from Piedmont, Italy. Light, greenish colour, fragrance of ripen, white fruits, cherries, apples with fine tones of spices and vanilla.

515 Kč

FRANCIE | FRANCE

chardonnnay les jamelles essentiel 0,75l

languedoc roussillon suché / dry

Víno světle žluté barvy s lehce zelenkavými odstíny. Svůdná vůně tropického ovoce a bílých květů. Příjemné kyseliny svěžího charakteru, tvoří osvěžující zážitek z pití tohoto vína.

...

The wine is of light yellowish colour with light greenish reflections. Seductive fragrance of tropical fruits and white blossoms with fresh acids make the wine a true experience to drink.

490 Kč

RŮŽOVÉ VÍNO | ROSÉ WINE

frankovka rosé 0,75l

kabinet / cabinet suché / dry

Víno velmi jemné lososové barvy. Ve vůni je možné najít tóny malin a třešní nebo třešňové kostky, na konci vůni hruškového kompotu. V chuti jsou nejpatrnější třešně a maliny.

...

Wine very delicate salmon color. In the bouquet you can find tones of raspberries and cherries or cherry dice at the end of the scent of pear compote. The flavor is most apparent cherries and raspberries.

Vinařství F. Mádl, V. Bílovice 

355 Kč

ČERVENÁ VÍNA | RED WINES

ČESKÁ | CZECH

modrý portugal 0,75l 

jakostní / quality wine suché / dry

Jemnější červené víno s výraznou barvou, lehkým, svěžím buketem a elegantní chutí.

...

Finer red wine with a deep colour, light, fresh aroma and an elegant taste.

Vinné sklepy Valtice 

335 Kč

rulandské modré 0,75l 

pozdní sběr / late harvest suché / dry

Víno má krásnou rubínovou barvu, příjemnou ovocnou vůni připomínající lesní plody a kořenitou, sametově jemnou chuť.

...

The wine has a beautiful ruby red colour, pleasant fruity aroma reminding wild fruits and a spicy, velvety fine taste.

Vinselekt Michlovský, Rakvice 

385 Kč

frankovka barrique 0,75l

pozdní sběr / late harvest suché / dry

Víno je tmavé tartarové barvy s vůní planých třešní a švestkového kompotu. V chuti se projevuje i příjemná kořenitost zastoupena bílým a červeným pepřem a skořicovými tóny. Víno působí velmi vyrovnaným a hřejivým dojmem.

...

Wine with dark tartar colour with aroma after uncultivated cherry and plum compote. In taste there could be feel fine spice after white and black pepper. Wine acts with balanced impression.

Moravíno Valtice 

395 Kč

merlot 0,75l 

výběr z hroznů / selection of grapes suché / dry

Toto víno je charakteristické tmavou barvou s rubínovými až granátovými tóny. Merlot je velmi plné víno s atraktivní nasládlou vůní černých třešní a fíků.

...

This wine is characterized by a dark colour with ruby, almost garnet tones. Merlot is a very full-bodied wine with and attractive, sweet fragrance if black cherries and figs.

445 Kč

FRANCIE | FRANCE

cotes du rhone aoc 0,75l 

rhone / rhone valley suché / dry

Víno lehké červené barvy s buketem červeného ovoce,je jemné a lehké s ovocnou šťavnatou chutí a výraznou zakulacenou tříslovinou.

...

This wine has a light, red colour with aroma of red fruits. It is fine and light with fruity and juicy taste and rounded tannins.

475 Kč

ITÁLIE | ITALY

primitivo igt Cantine de Falco 0,75l 365 Kč

puglia suché / dry

Víno je tmavě červené barvy s fialovými odstíny. Intenzivní aroma černého bobulovitého ovoce s jemnými květinovými tóny. Chuť je plná, dlouhá a sametová.

...

The wine has a dark red colour with volet nuances. Intensive aroma of black berries with fine floral tones. The taste is full-boddied, persistent and velvety.

365 Kč

ARGARGENTÍNA | ARGENTINA

malbec casarena 0,75l 

mendoza suché / dry

Tmavě rubínová barva a bohatá vůně. Zralé ovoce se špetkou pražení se zde mísí s kořenitostí a aroma vanilky, dodané osmi měsíci zrání v sudech z francouzského dubu. Víno má hezkou strukturu, plnou a vyrovnanou chuť, velmi jemný tanin a náznak kouře v závěru.

...

Dark ruby red colour and rich fragrance. Ripen fruit with dash of roasting is completed with spiciness and vanilla fragrance, given by ageing in the French oak for 8 months. The wine has a nice structure, full and well-balanced taste, very soft tannins and a touch of smoke at the end.

525 Kč

ŠPANĚLSKO | SPAIN

vina colladamarqués de riscal 0,75l

rioja suché / dry

PVíno má příjemnou vůni černého koření s nádechem lesního ovoce a badyánu. Chuť je výrazná, strukturovaná s vyšší kyselinkou a razantními tříslovinami.

...

The wine has a pleasant fragrance of black spices with a tint of a wild fruits and star anise. The taste is significant, well-structured and with higher acids and penetrative tannins.

515 Kč

Všechna uvedená vína obsahují alergen č.12 oxid siřičitý a siřičitany

All of the above wines contain allergen No.12 sulfur dioxide and sulphites